اخبار تکنولوژی,نرم افزار، سخت افزار و اپلیکیشن

چیپ دیمنسیتی ۹۰۰ مدیاتک قدرتمندتر از اسنپدراگون 768G خواهد بود

مدیاتک تمرکز ویژه‌ای روی چیپ‌های ۵G خود دارد و می‌خواهد تعداد آن‌ها را افزایش دهد. پس از معرفی تراشه‌های دیمنسیتی ۱۱۰۰ و ۱۲۰۰ در ماه‌های گذشته، این کمپانی حالا می‌خواهد از چیپ دیمنسیتی ۹۰۰ رونمایی کند.

این تراشه که جایگزین دیمنسیتی ۸۲۰ خواهد شد، ظاهرا عملکرد بالایی دارد. طبق گزارشی جدید، این تراشه با شماره مدل MT6877 می‌تواند اسنپدراگون ۷۶۸G را در بنچمارک آنتوتو شکست دهد.

به نظر می‌رسد این تراشه جدید در بنچمارک آنتوتو به امتیاز ۴۸۰ هزار دست می‌یابد که از امتیاز ۴۴۰ هزار اسنپدراگون ۷۶۸G بیشتر است. دیمنسیتی ۸۲۰ هم در این بنچمارک به امتیاز ۴۴۰ هزار دست پیدا کرده، بنابراین تراشه جایگزینش تا ۱۰ درصد عملکرد بهتری خواهد داشت.

چیپ دیمنسیتی ۹۰۰

با توجه به قیمت دستگاه‌های مجهز به چیپ‌های مدیاتک، نمی‌توان چندان به عملکرد این تراشه خرده گرفت، البته اگر گزارش اخیر صحت داشته باشد. با این وجود تراشه اسنپدراگون ۷۸۰G به راحتی می‌تواند آن را شکست دهد چرا که در بنچمارک آنتوتو به امتیاز ۵۴۰ هزار دست می‌یابد.

چیپ دیمنسیتی ۹۰۰ احتمالا در گوشی‌های ۵G مقرون به صرفه مورد استفاده قرار می‌گیرد و طبق معمول شمار بالایی از شرکت‌های چینی به سراغش می‌روند. مدیاتک با روندی که در سال‌های پیش داشته، به خوبی توانسته جای مناسبی برای خودش در بازار دست و پا کند.

مدیاتک با افزایش تعداد پردازنده‌های ۵G می‌تواند کار را برای کوالکام سخت کند، شرکتی که احتمالا از سال ۲۰۲۳ و عرضه آیفون‌ها با مودم ۵G اپل، بخشی از درآمدش را از دست می‌دهد و باید به بازار گوشی‌های میان‌رده و پایین‌رده ورود کند تا قادر به جبران درآمد از دست رفته‌اش باشد.

در حال حاضر اطلاعی از تاریخ معرفی رسمی این تراشه جدید مدیاتک نداریم، اما انتظار می‌رود شرکت‌های چینی از شیائومی گرفته تا اوپو از آن در گوشی‌های ۵G مقرون به صرفه خود استفاده کنند.

تصویر نویسنده
admin