فضانوردی و رزم

لحظه انفجار بمب ۴۰,۰۰۰ تنی در کنار ناو هواپیمابر نیروی دریایی ایالات متحده + ویدیو

نیروی دریایی ایالات متحده ویدیویی خارق العاده از لحظه منفجر شدن یک بمب در دل اقیانوس منتشر کرده که باعث وقوع یک زمین لرزه صدها کیلومتر آنطرف تر می شود. این ویدیو حیرت انگیز نشان می دهد که یک بمب ۴۰,۰۰۰ پوندی در «تست های شوک کشتی کامل» منفجر می شود جایی که اثرات چنین انفجارهایی بر کشتی های نیروی دریایی آزمایش می شوند. این انفجار در زیر زمین انجام شده و یک کشتی نیروی دریایی ایالات متحده نیز روی آب قرار داشت. این تست ها نشان خواهد داد که کشتی ها چقدر در برابر بمب ها مقاوم بوده و در میدان نبرد تا چه اندازه کارآمد خواهند بود. این انفجار باعث تولید یک زمین لرزه به قدرت ۳.۹ ریشتر در حدود ۱۰۰ مایلی در ساحل دیتونا بیچ، کالیفرنیا شد، پدیده ای که در آزمایشات مشابه غیرمعمول نیست.

نیروی دریایی ایالات متحده ویدیویی از لحظه منفجر شدن یک بمب در دل اقیانوس منتشر کرده که باعث وقوع یک زمین لرزه صدها کیلومتر آنطرف تر می شود.

این انفجار آزمایشی که روز جمعه گذشته رخ داده نیز غیرمعمول نبوده و مشابه آن بارها انجام شد هاست. سازمان مطالعات زمین شناسی ایالات متحده لرزه های سیسمیک این اتفاق را در ۱۰۰ مایلی ساحل پونس اینتلت، شهری در جنوب دیتونا بیچ اندازه گیری کرده است. این ویدیو که از روی یک ناو هواپیمابر نیروی دریایی فیلمبرداری شده تاکنون بیش از ۳۰,۰۰۰ بار در توییتر دیده شده و توسط یک اکانت به نام @warship_78 منتشر شده است. این انفجار باعث جلب توجه ناخواسته شده هر چند نیروی دریایی اعلام کرده بود که کاملاً ایمن انجام شده است. بمب مذکور در کنار یک ناو هواپیمابر منفجر شده تا شرایطی که ممکن است در میدان نبرد تجربه کند را بازسازی کنند. این ویدیو تنها یکی از سه مورد انفجار برنامه ریزی شده را نشان می دهد اگر چه گمان می رود این تست ها تنها با دو انفجار به پایان برسد.

نیروی دریایی ایالات متحده ویدیویی از لحظه منفجر شدن یک بمب در دل اقیانوس منتشر کرده که باعث وقوع یک زمین لرزه صدها کیلومتر آنطرف تر می شود.

اکانت توییتری نیروی دریایی ایالات متحده در این باره نوشته است: «#Warship78 اولین مورد انفجاری تست های شوک کشتی کامل را به پایان رساند! رهبری و خدمه آمادگی نیروی دریایی از طریق مبارزه با شوک را نشان داده و ثابت کردند که کشتی ما می تواند برخورد را تاب بیاورد». پیش از این آزمایش، آخرین آزمایش شوک دریایی که انجام شده بود در سال ۲۰۱۶ و باز هم در سواحل فلوریدا بود.

تصویر نویسنده
admin