اخبار تکنولوژی,نرم افزار، سخت افزار و اپلیکیشن

اپل احتمالا کنسول هیبریدی با چیپ جدید و گرافیک قدرتمند توسعه می‌دهد

اپل چند وقت پیش از نسل جدید اپل تی‌وی ۴K با چیپ A12 Bionic رونمایی کرد که برای برخی کاربران ناامیدکننده بود چرا که منتظر سخت افزار قدرتمندتری بودند. اما به نظر می‌رسد اپل برای این افراد یک دستگاه دیگر را درنظر دارند که یک کنسول قابل حمل هیبریدی مشابه نینتندو سوییچ است.

چیپ‌های مورد استفاده در محصولات اپل از آیفون‌ها گرفته تا مک‌بوک‌ها قدرت بالایی دارند و این کمپانی اخیرا چیپ M1 را هم به نسل جدید آیپد پرو آورده. با توجه به قدرت بالای تراشه‌های اپل، کنسول بازی این کمپانی باید چه قابلیت دیگری داشته باشد؟

اگرچه دستگاه‌های اپل قدرت بالایی دارند و می‌توانند سنگین‌ترین بازی‌های موبایل را اجرا کنند، اما این محصولات برای اجرای بازی طراحی نشده‌اند و برای مثال از سیستم خنک‌کننده داخلی پیشرفته‌ای بهره نمی‌برند.

کنسول هیبریدی اپل

طبق شایعات، کنسول هیبریدی اپل از فضای کافی برای قرارگیری سیستم خنک‌کننده مناسب بهره می‌برد. علاوه بر این، باید منتظر ویژگی‌هایی باشیم که در سایر محصولات این کمپانی به چشم نمی‌خورند.

در ابتدا گزارش‌ها به استفاده از یک چیپ سری A در این کنسول اشاره کرده بودند، اما شایعه اخیر نظر دیگری دارد. ظاهرا کوپرتینویی‌ها می‌خواهند از تراشه جدیدی در این کنسول استفاده کنند که در سری A‌ یا M‌ قرار نمی‌گیرد.

این تراشه جدید از GPU ارتقایافته بهره می‌برد که عملکرد بالایی در زمینه اجرای بازی‌ها خواهد داشت و البته از قابلیت رهگیری پرتو هم پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، ظاهرا کوپرتینویی‌ها برای توسعه بازی با شرکت مطرح «یوبی‌سافت» هم در حال مذاکره هستند.

این احتمال وجود دارد که اپل چندین نمونه اولیه از چنین کنسولی را تولید کند و حتی پردازنده جدیدی را طراحی کند، اما در نهایت تصمیم به لغو این پروژه بگیرد. بنابراین نمی‌توان چندان به گزارش اخیر توجه کرد، مخصوصا با توجه به این موضوع که کوپرتینویی‌ها مشغول توسعه و تولید چیپ M1X یا M2 برای نسل بعدی مک‌ها و شاید آیپدها هستند.

تصویر نویسنده
admin